57503912_780614902321272_8769719870016192512_o

Тэнүүн Цом-2019 Байгууллагын аварга шалгаруулах спортын 6 төрөлт тэмцээн амжилттай зохион байгуулагдлаа

2019.04.18-2019.04.21-ний хооронд Тэнүүн Цом-2019 Байгууллагын аварга шалгаруулах спортын 6 төрөлт тэмцээн амжилттай зохион байгуулагдлаа. Нийслэлийн нийтийн

58444223_780613718988057_4845665060640522240_o

тээврийн салбар үүсч хөгжсөний 50 жилийн ойтой энэ жилд зохион байгуулагдсан нь манай тэмцээний онцлог байлаа.Энэхүү тэмцээнд эрэгтэй 12, эмэгтэй 6 багийн тамирчид спортын 6 төрлөөр 126 багц медалийн төлөө өрсөлдөж аваргаа шалгарууллаа.Тэмцээнд медальт байр эзэлсэн баг тамирчдыг танилцуулъя:
Эрэгтэй шатарын төрөлд:
1-р байр Чиглэл-4 жолооч Д.Сонинтөр
2-р байр Санхүү алба Б.Батмөнх
3-р байр Чиглэл-10 жолооч С.Гантулга

Эмэгтэй шатарын төрөлд
1-р байр Инженер техникийн алба Ш.Туяа
2-р байр Санхүү алба Т.Жавзансүрэн
3-р байр Захиргаа М.Пагма

Эрэгтэй даамын төрөлд
1-р байр Чиглэл-22 жолооч Э.Ганбаатар
2-р байр Чиглэл-37 жолооч А.Баттулга
3-р байр Чиглэл-4 жолооч К.Отгонбаатар

Эмэгтэй даамын төрөлд
1-р байр Инженер техникийн алба Ш.Туяа
2-р байр 3-р бааз Н.Номинцэцэг
3-р байр Санхүү алба Т.Жавзансүрэн

Эрэгтэй теннис төрөлд
1-р байр Чиглэл-22 жолооч А.Батжаргал
2-р байр Чиглэл-4 жолооч Д.Сонинтөр
3-р байр Засвар Б.Билгүүтэй

Эмэгтэй теннис төрөлд
1-р байр Захиргаа А.Батжаргал
2-р байр Ашиглалтын алба М.Ханд-Эрдэнэ
3-р байр 3-р бааз Г.Алтанчимэг

Эрэгтэй биллъяард төрөлд
1-р байр Санхүү алба Г.Эрдэнэ-Од
2-р байр Чиглэл-39 А.Алтангэрэл
3-р байр Чиглэл-47 А.Ариунбаяр

Эмэгтэй биллъяард төрөлд
1-р байр Ашиглалтын алба Б.Солонго
2-р байр Санхүү алба С.Эрэгмаа
3-р байр Инженер техникийн алба Г.Солонго

Эрэгтэй сагсан бөмбөгийн төрөлд:
1-р байр Б.Оюунхүү ахлагчтай Чиглэл-2
2-р байр Б.Билгүүтэй ахлагчтай Засвар
3-р байр Д.Энх-Амгалан ахлагчтай Чиглэл-47

Эмэгтэй сагсан бөмбөгийн төрөлд:
1-р байр А.Батжаргал ахлагчтай Захиргаа
2-р байр А.Мөнгөнцэцэг ахлагчтай Санхүү алба
3-р байр Ц.Мөнхтуяа ахлагчтай Ашиглалтын алба

Эрэгтэй воллейболын төрөлд:
1-р байр Г.Эрдэнэ-Од ахлагчтай Санхүү алба
2-р байр Х.Батзориг ахлагчтай Чиглэл-2
3-р байр К.Отгонбаатар ахлагчтай Чиглэл-4

Эмэгтэй воллейболын төрөлд:
1-р байр А.Батжаргал ахлагчтай Захиргаа
2-р байр А.Мөнгөнцэцэг ахлагчтай Санхүү алба
3-р байр Ц.Мөнхтуяа ахлагчтай Ашиглалтын алба

Сагсан бөмбөгийн Шилдэг тоглогчоор
Эрэгтэй Шилдэг тоглогч Чиглэл-2 Г.Гүрбазар
Эмэгтэй Шилдэг тоглогч Захиргаа М.Пагма
Воллейболын Шилдэг тоглогчоор
Эрэгтэй Шилдэг тоглогч Чиглэл-4 С.Батбаяр
Эмэгтэй Шилдэг тоглогч Ашиглалтын алба Ц.Мөнхтуяа нар шалгарлаа.
Нийт шагнал авсан хамт олондоо халуун баяр хүргэе!

57409180_780613872321375_1736445176009719808_o 57426267_780614245654671_5869057227842650112_o 57465175_780614585654637_7801727231834718208_o 57467873_780613838988045_1563394110360911872_o 57484879_780614775654618_5269465010043617280_o 57485068_780613508988078_328518397748838400_o 57490351_780614032321359_3347370671528214528_o 57503424_780614155654680_8824175489779236864_o 57503912_780614902321272_8769719870016192512_o 57504273_780613775654718_2432485707688706048_o 57538008_780614368987992_4458210906907607040_o 57544668_780613355654760_4831466517235236864_o 57548417_780614568987972_1281021433945784320_o 57550525_780613475654748_2032596949324005376_o 57561158_780613485654747_2069499394230583296_o 57605204_780613998988029_660911315560169472_o 57787335_780613935654702_1063039156340391936_o 58032969_780614502321312_212198657464729600_o 58068391_780614748987954_668375101137223680_o 58079801_780613565654739_656973758262673408_o 58374149_780613618988067_3613249539655335936_o 58374274_780613578988071_8020738338791096320_o 58374438_780614692321293_685087093763866624_o 58374690_780613398988089_9114692012598099968_o 58375223_780614065654689_1403940473084575744_o 58377270_780614305654665_9124591744711655424_o 58377400_780614088988020_2150127518198267904_o 58377626_780613732321389_602554156095373312_o 58430375_780614405654655_922770918931955712_o 58444223_780613718988057_4845665060640522240_o 58462673_780614198988009_8465382666424811520_o